Uudised

16. maist alustab bussiliin number 236 marsruudil Kuressaare-Pärnu-Paide reisijate teenindamist suvise sõiduplaani alusel

Meie tublid bussijuhid Toomas ja Vitali tõid Türilt startinud suure bussiga Ukraina ja Poola piirilt Ukraina sõjapõgenikke Eestisse

Uus bussiliin nr 236 Kuressaare-Pärnu-Paide

Scania uued kaasaegsed bussid jõudsid Pärnusse

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt eile välja antud pressiteade on ekslik: OÜ ATKO Liinid lepingud lõpetatakse poolte kokkuleppel

ATKO Liinide bussijuhid Jaanus Tubro ja Aleksandr Pikk valiti Harjumaa aasta bussijuhtideks

AS ATKO Bussiliinid sõlmis Scaniaga lepingu 1,6 miljonit eurot maksvate rohegaasil töötavate busside ostuks

Pärnumaa ÜTK ja AS ATKO Bussiliinid allkirjastasid avaliku teenindamise lepingu

AS ATKO Bussiliinid toob Viljandimaale uued kaasaegsed ja mugavad bussid

Maakonnaliinidel on alates 1.07.18 muudatused seoses tasuta sõiduga

Hea Teeninduse Kuu parimad teenindajad

ATKO Liinide bussijuhid Jaanus Tubro ja Viktor Kabrits valiti Harjumaa aasta bussijuhtideks

Kohtla-Järve osakonna kauaaegseid edukaid töötajaid tunnustati tänukirjadega 21.03.18

Harjumaa osakonna tublimad töötajad pälvisid tänukirjad 20.01.2018

AS ATKO Bussiliinid pressiteade 29.12.2017

AS ATKO Bussiliinid sõlmis Scaniaga lepingu 1,6 miljonit eurot maksvate rohegaasil töötavate busside ostuks

 

AS ATKO Bussiliinid sõlmis lepingu firmaga Scania Eesti AS uute väga keskkonnasõbralike rohegaaasil sõitvate busside ostmisteks. Uued bussid on täismadala põhjaga ja madala sisenemisega, mille lähedal asub ratastooli või lapsevankri paigutamise ala koos kinnitustega. Kaasaegsetele bussidele lisavad kasutusmugavust audio-visuaalne peatuste teadustamise süsteem, nutiseadmete laadmiskohad, kliimaseadmed juhikabiinis ja sõitjatesalongis ning spetsiaalsed külmemale kliimale mõeldud lisaseadmed.

Scania Citywide LF on mõeldud kasutamiseks linnaliinibussina, mille projekteerimisel on arvestatud reisijate suurema arvulise läbilaskevõimega. Reisijate paremaks teenindamiseks on bussides GPS-seadmetega kassasüsteemid. Reisijatesalongis on nutiseadmete laadimiskohad ja peatuste teadustamiseks on kõikides bussides audio-visuaalne süsteem, mis lihtsustab bussiga sõitjatel vajaliku peatuse kohta info saamist.

 

Kõikides bussides on spetsiaalsed külmemale kliimale mõeldud kahekordsete klaasidega aknad ja eelsoojendusseade, mis tagab busside töökindluse ja kasutusmugavuse ka talvisemate ilmade puhul. Jääsulatussüsteem on ühendatud instrumendipaneeliga ja kuuma õhku puhutakse otse üles hoides ära esiklaasi uduseks muutumise.

 

Bussijuhtide töötingimused on uutes bussides paremad tänu mitmetele lisaseadmetele nagu näiteks kinnine juhikabiin, eraldi kliimaseadmed juhikabiinis ja sõitjatesalongis. Juhipoolne küljepeegel asub madalal ja juhi lähedal, tagades talle sel moel väga hea vaatevälja. Bussijuhi ja sõitjate turvalisuse tagamiseks on kõikides bussides salvestavad videoseadmed ja kaamerad. Kõik bussid on varustatatud alkolukkudega.

Käesoleva investeeringuga jätkab AS ATKO Grupp bussipargi uuendamise protsessi, mille käigus on plaanis bussiparki pidevalt täiendada kaasaegsemate bussidega. Eelmisel aastal investeeris ATKO Grupp 6 miljonit eurot 50 uue kaasaegse ja keskkonnasõbraliku bussi ostmiseks.